Knox County deeds

Oct 06, 2017

The following deed transfers were recorded from Oct. 2 through 6 at the Knox county Registry of Deeds.

Appleton

David Demuth to Stephen M. Haynes.

Johnny L. MacDonald and John L. MacDonald to Keybank National Association.

Valerie V. Bean and Valerie B. Eller to Mark Eller Est.

Camden

Daniel H. Durrange and Melinda S. Durrange to James C. Burnett and Angela M. Burnett.

Cushing

Robert L. Gray and Tonia M. Gray to Jason Morse and Tiffany Nazworth.

North Haven

Jennifer C. Breslin Tr., Jennifer F. Cabot 2013 QTIP Trust and Jennifer F. Cabot Tr. to Cross Trees LLC.

Charles Pingree to Caroline M. Bell.

Owls Head

Alice Crie Knight to Christopher C. Knight.

Dale M. Beal, Connie C. Beal and Constance A. Beal to Dale M. Beal Tr., Constance A. Beal Tr., Dale M. Beal Living Trust and Constance A. Beal Living Trust.

Dale M. Beal, Connie C. Beal and Constance A. Beal to Dale M. Beal Tr., Constance A. Beal Tr., Dale M. Beal Living Trust and Constance A. Beal Living Trust.

Rockland

Christopher M. Miliano and Michelle D. Starace to Carol A. Martz and David H. Martz.

Dale M. Beal, Connie Beal and Constance A. Beal to Dale M. Beal Tr., Constance A. Beal Tr., Dale M. Beal Living Trust and Constance A Beal Living Trust.

Paul R. Watts Est to J. Mark Nutt Tr., Patricia E. Nutt Tr. and J. Mark Nutt and Patricia E. Nutt Revocable Trust.

Timothy S. Carey to Timothy S. Carey and Adella R. Carey.

Jason G. Foster and Teel J. Foster to Gregory J. Farris.

Diane Green Minor and Diane Green Hebert to Diane Green Minor and Quinton Grady Minor.

Rockport

Leslie S. McGowan to Pauline B. Monahan.

Swan Properties LLC to JIK Rockport LLC.

Elizabeth S. Snider, Josef Soloway and Lorraine G. Soloway to Arthur Ouellette Jr. and Maura Ouellette.

Roberta N. Katz to Roger J. Katz.

South Thomaston

Ashley E. Drinkwater Est. to Diana M. Drinkwater.

St. George

John M. Falla and Lorraine G. Falla to Daniel T. Falla and Kristin E. Saunders Falla.

Josephine L. Johnson to Elizabeth G. Nicholas.

Ronald E. Steiner to Ronald E. Steiner and Georgia W. Brandstadter Palmer.

Thomaston

Victoria C. Smith and Jerry A. Smith to John Andrew Wallace and Sondra Stigen Wallace.

Union

Barbara E. Fang to Anthony W. Pike and Carolyn A. Stripling.

Randall I. Richards to Randall I. Rickards to Virginia A. Rickards.

Vinalhaven

Stephen M. Becker to Robert Louis Gallagher III and Astra Haldeman.

Edward J. Hirst and Pamela Johnson to Gregory O'Brien and Mary K. O'Brien.

Joseph Bernard Bowman Est to Roberta C. Bowman, Robert J. Bowman and Brian K. Bowman.

Robert J. Bowman and Brian K. Bowman to Roberta C. Bowman.

Mary Halpin to Kenneth Conway and Roberta C. Bowman.

Joseph Bernard Bowman Est to Roberta C. Bowman, Robert J. Bowman and Brian K. Bowman.

Robert J. Bowman and Brian K. Bowman to Roberta C. Bowman.

Warren

Frank B. Abel III and Elaine B. Abel to J D Miller Properties LLC.

Daniel D. Wentworth to Benjamin B. Porter.

SBN LLC to Maine Mussel Co. Inc.

Janice Wyman and Janice G. McKellar to Roy Smith.

Peter F. Pease Jr. and Susan L. Pease to Lewis G. Haskell and Sarah C. Haskell.

Elmer C. Hart and Son Inc. and Hartland Inc and Shirley J. Landin.

Washington

David W. St Clair to Darryl R. Flagg and Record Imaging Services Inc.

Anthony T. Prest and Barbara J. Prest to Stephen Haicht and Angela Wedge.

Comments (0)
If you wish to comment, please login.