This time there were no issues with rain.

After having their first regular-season meet of the season cut short due to wet conditions, Busline League track-and-field athletes were back in action — and staying dry —  Wednesday at Camden Hills Regional High School.

Camden-Rockport Middle School, Rockland District Middle School, North Haven Community School, Jefferson Village School, Great Salt Bay of Damariscotta, Wiscasset Middle School and Medomak Middle School competed in the meet.

The girls team scores were: Camden-Rockport 82, Wiscasset 69, Medomak 59, Rockland 39, Great Salt Bay 22, Jefferson 17 and North Haven 4.

The boys team scores were: Wiscasset 96.5, Rockland 89.5, CRMS 72.5, Medomak 15.5, GSB 10 and North Haven 8.

The individual results were:

Girls 1,600-meter racewalk — 1, Shannon Staples, MMS, 10:54; 2, Caroline Keefe, CRMS, 11:05; 3, Janelle Fowlie, 11:13; 4, Michaela Trudeau, Wis, 11:14; 5, Ellen Tuttle, MMS, 11:28; 6, Gretta Buckley, CRMS, 11:48; 7, Faith McQuatters, CRMS, 11:51; 8, Lexi Mumbower, Wis, 11:57; 9, Jasmin Walker, MMS, 12:30; and 10, Monica Polatta, MMS, 12:43.

Boys 1,600-meter racewalk — 1, Jason Berry, Wis, 10:07; 2, Curtis McGuffee, Wis, 10:21; 3, Zach Hand, CRMS, 10:23; 4, Tristan Carrier, NH, 10:58; 5, Will Barrows, CRMS, 11:09; 6, Jebadiah Fontaine, RDMS, 11:51; 7, Michael Canfield, MMS, 12:03; 8, Daly Winterich, RDMS, 13:10; and 9, Max Yankura, RDMS, 13:13.

Girls 55-meter hurdles — 1, Maeve Carlson, Wis, 10.38; 2, Emily Daggett, CRMS, 10.90; 3, Melissa Kessel, CRMS, 10.93; 4, Lexi Genthner, MMS, 11.09; 5, Meghan McGonagle, RDMS, 11.12; 6, Olivia Ryan, MMS, 11.59; 7, Katie Vannorsdall, CRMS, 11.66; 8, Rose Flanagan, CRMS, 11.84; 9, Kristen Cavanaugh, Wis, 11.85; 10, Ashley Pezanowski, RDMS, 12.05; 11, Ella Scott, CRMS, 12.15; 12, Audrey Lane, CRMS, 12.41; 13, Lexie Mumbower, Wis, 12.56; 14, Kaylynn Emerson, RDMS, 13.06; 14, Lizzy Ogle, CRMS, 13.06; 16, Jordan Carpenter, RDMS, 14.71; 17, Sarah Hanley, Wis, 15.19; and 18, Reagan Lowe, CRMS, 15.38.

Boys 55-meter hurdles — 1, Josh Delong, Wis, 10.29; 2, Chris Weiss, RDMS, 10.34; 3, Jebadiah Fontaine, RDMS, 10.69; 4, Curtis McGuffee, Wis, 10.75; 5, Ben Young, RDMS, 10.88; 6, Camden Reiss, Wis, 10.97; 8, Lalor Crockett, CRMS, 11.36; 9, Dylen Mahonen, RDMS, 11.88; 10, Clark Thomas, CRMS, 11.90; 11, Matthew McIntosh, CRMS, 12.01; 12, Nick Greer, CRMS, 12.29; 13, Kevin Donlin, MMS, 12.32; 14, Tanian Scattoloni, CRMS, 15, Colby Hill, CRMS, 12.53; 16, Evan Rosa, RDMS, 12.78; and 17, Jacob Smith, CRMS, 13.28.

Girls 100 meters — 1, Meghan McGonagle, RDMS, 14.22; 2, Lexi Genthner, MMS, 14.68; 3, Amanda Young, MMS, 14.80; 4, Lily Kassen, CRMS, 14.94; 5, Lauren Doele, Jeff, 15.50; 6, Audry Lane, CRMS, 15.60; 7, Kristen Cavanaugh, Wis, 15.65; 8, Isabella Garver, RDMS, 15.72; 8, Maddie Hallowell, NH, 15.72; 10, Madeline Wehrle, Wis, 15.75; 11, Maeve Carlson, Wis, 15.81; 12, Melissa Kessel, CRMS, 15.82; 12, Adrianna Ames, NH, 15.82; 14, Alexa Burns, Wis, 15.87; 15, Ellen Tuttle, MMS, 15.90; 16, Hannah Grace, RDMS, 16.09; 17, Emily Daggett, CRMS, 16.16; 18, Miranda McIntyre, Wis, 16.19; 19, Sarah Miller, RDMS, 16.25; 20, Katie Vannorsdall, CRMS, 16.32; 21, Lizz Ogle, CRMS, 16.35; 22, Kassey Thompson, RDMS, 16.37; 22, Mya Goodell, NH, 16.37; 24, Julie Rubiero, GSB, 16.41; 25, Olivia Ryan, MMS, 16.47; 26, Eliza Carter, CRMS, 16.53; 27, Molly Tobin, RDMS, 16.62; 28, Rachel Johnson, RDMS, 16.78; 29, Gina MacDonald, NH, 16.81; 30, Brie Edwards, RDMS, 16.87; 31, Paige Colson, RDMS, 17.00; 31, Emily Haining, CRMS, 17.00; 33, Helen Carter, CRMS, 17.05; 34, Lexie Dalton, GSB, 17.10; 35, Sam Sparhawk, NH, 17.42; Emily Protheroe, RDMS, 17.50; 37, Willow Parker, CRMS, 17.57; 38, Cierra Pearl-Coccia, RDMS, 17.75; 39, Roachel Beaucage, GSB, 18.21; 40, Makayla Crockett, GSB, 18.45; 41, Ashley Giles, GSB, 18.59; 42, Reagan Lowe, CRMS, 18.69; 43, Sage Rolling, MMS, 18.75; 44, Abbey Shields, CRMS, 18.91; 45, Annebelle Bouchard, Jeff, 19.40; and 46, R.J. Jones, RDMS, 19.62.

Boys 100 meters — 1, Codi Parker, Wis, 13.00; 2, Matthew Vitagliano, CRMS, 13.02; 3, James Nguyen, RDMS, 13.03; 4, Josh Heanssler, CRMS, 13.25; 5, Ben Young, RDMS, 13.78; 6, Josh Delong, Wis, 13.84; 6, Walker Mallory, Wis, 13.84; 8, Max Smith, GSB, 13.97; 9, Bronson Philbrick, RDMS, 14.19; 10, Mark McCluskey, CRMS, 14.21; 11, Clark Thomas, CRMS, 14.38; 12, Brycen Nein, Wis, 14.50; 13, Jason Lund, RDMS, 14.72; 14, Nick Mahar, RDMS, 14.84; 15, Jacob Corney, CRMS, 14.97; 16, Jebadiah Fontaine, RDMS, 15.12; 17, Nathan Soule, CRMS, 15.13; 18, Forrest Meader, GSB, 15.25; 19, Alex Kennisston, MMS, 15.28; 20, Nick York, MMS, 15.41; 21, Tony Baudanza, RDMS, 15.43; 22, Camden Reiss, Wis, 15.50; 23, Isaiah Backiel, CRMS, 15.77; 24, Avery Waterman, NH, 16.03; 25, Eli Smith, CRMS, 16.21; 26, Kaleb Campbell, NH, 16.22; 27, Kevin Donlin, MMS, 16.24; 28, Michael Canfield, MMS, 16.26; 29, Lucas Oldroyd, MMS, 16.53; 30, Dylen Mahonen, RDMS, 16.69; 31, Eddie Van Dyke, RDMS, 16.81; 32, Zach Hand, CRMS, 16.97; 33, Adam Murphy, NH, 17.41; 34, Nick Tinker, RDMS, 18.09; 35, Evan Rosa, RDMS, 18.37; 36, Gavin Elliott, RDMS, 18.63; 37, Drew Phillip, RDMS, 19.84; 38, Max Yankura, RDMS, 19.94; and 39, Tristan Carrier, NH, 20.41.

Girls 1,600 meters — 1, Jacqueline Russell, CRMS, 6:16; 2, Lily Kassen, CRMS, 6.25; 3, Megan Goodell, NH, 6:31; 4, Julia West, Wis, 6:34; 5, Riley Simmons, RDMS, 6:42; 6, Sadie Carr, Wis, 6:44.00; 7, Teiga Martin, GSB, 7:08; 8, Shannon Staples, MMS, 7:09; 9, Allison Wehrle, Wis, 8:10; 10, Ashley Pezanowski, RDMS, 8:32; and 11, Elizabeth Simonds, GSB, 8:34.

Boys 1,600 meters — 1, Ben Trapani, CRMS, 5:27; 2, Nick Smelcor, Wis, 5:47; 3, Glenn Weeks, MMS, 5:52; 4, Hunter Galipeau, MMS, 6:12; 5, Jason Berry, Wis, 6:19; 6, Colby Hill, CRMS, 6:20; 7, Matt Mills, Wis, 6:27; 8, Mason Whitaker, Wis, 6:32; 9, Josh Luttrell, RDMS, 6:36; 10, Angus Fake, GSB, 6:40; 11, Alden Mason, RDMS, 6:44; 12, Will Cole, CRMS, 6:56; 13, Timothy Murphy, CRMS, 7:02; and 14, Will Barrows, CRMS, 7:18.

Girls 4×100-meter relay — 1, Medomak (Olivia Ryan, Lexi Genthner, Ellen Tuttle, Amanda Young), 1:02.69; 2, Wiscasset (Maeve Carlson, Kasey Cromwell, Miranda McIntyre, Madeline Wehrle), 1:03.57; 3, Great Salt Bay (Maggie Nevens, Roachel Beaucage, Makayla Crokett, Lexie Dalton), 1:03.75; 5, Rockland (Paige Colson, Isabella Garver, Meghan McGonagle, Molly Tobin), 1:04.16; 5, Camden-Rockport (Melissa Kessel, Katie Vannorsdall, Emily Daggett, Audry Lane), 1:04.25; 6, Camden-Rockport (Rose Flanagan, Willow Parker, Jacqueline Russell, Lizzy Ogle), 1:07.25; 7, North Haven (Adrianna Ames, Maddie Halowell, Gina MacDonald, Megan Goodell), 1:07.52; 8, Great Salt Bay (Sophie Avataggio, Julie Rubiero, Eliza D’Anieri, Tess Fields), 1:11.09; and 9, Camden-Rockport (Gretta Buckley, Abbey Shields, Annie James, and Lydia Hill), 1:13.92.

Boys 4×100-meter relay — 1, Rockland (Jason Lund, James Nguyen, Ben Young, Chris Weiss), 53.88; 2, Wiscasset (Walker Mallory, Josh Delong, Curtis McGuffee, Codi Parker), 54.81; 3, Camden-Rockport (Jacob Corney, Josh Heanssler, Clark Thomas, Matthew Vitagliano), 56.88; 4, Medomak (Sam Morrill, Hunter Galipeau, Alex Kenniston, Glenn Weeks), 1:01.22; 5, Camden-Rockport (Zach Hand, Max Horovitz, Ben Winchenbach, Kyle Winchenbach), 1:05.16; and 6, North Haven (Kaleb Campbell, Tristan Carrier, Aidan Emerson, Avery Waterman), 1:08.71.

Girls 400 meters — 1, Emily Daggett, CRMS, 1:17.22; 2, Eliza D’Anieri, GSB, 1:17.50; 3, Melissa Kessel, CRMS, 1:17.79; 4, Tess Fields, GSB, 1:17.82; 5, Keira Haining, CRMS, 1:17.87; 6, Tamara Hamilton, RDMS, 1:19.73; 7, Laura Mank, RDMS, 1:20.25; 8, Miranda McIntyre, Wis, 1:20.28; 9, Teiga Martin, GSB, 1:22.57; 10, Michaela Trudeau, Wis, 1:22.00; 11, Brie Edwards, RDMS, 1:23.37; 12, Abbie Healey, GSB, 1L23.97; 13, Gretta Buckley, CRMS, 1:35.53; 14, Sophie Hall, RDMS, 1:37.56; 15, Jasmin Walker, MMS, 1:52.16; and 16, Monica Polatta, MMS, 2:06.96.

Boys 400 meters — 1, Ben Trapani, CRMS, 1:02.97; 2, Julian Frink, GSB, 1:04.63; 3, Lauren Merritt, RDMS, 1:08.91; 4, Ben Young, RDMS, 1:09.94; 5, Matt Mills, Wis, 1:09.96; 6, Nick Smelcer, Wis, 1:11.88; 7, Curti McGuffe, Wis, 1:12.00; 8, Josh Luttrell, RDMS, 1:12.00; 9, Camden Reiss, Wis, 1:12.96; 10, Kyle Winchenbach, CRMS, 1:16.07; 11, Alex Kenniston, MMS, 1L19.81; 12, Isauah Backiel, CRMS, 1:21.54; 13, Mason Whitaker, Wis, 1;23.75; 14, Alden Mason, RDMS, 1:25.16; 15, Lucas Oldroyd, MMS, 1:25.22; and 16, Michael Canfield, MMS, 1:42.25.

Girls 800 meters — 1, Jacqueline Russell, CRMS, 2:52; 2, Lily Kassen, CRMS, 2:55; 3, Katie Vannorsdall, CRMS, 2:57; 4, Juia West, Wis, 3:01; 5, Kasey Cromwell, Wis, 3:02; 6, Megan Goodell, NH, 3:03; 7, Sadie Carr, Wiss, 3:11; 8, Tess Fields, GSB, 3:15; 8, Maggie Nevens, GSB, 3:15; 10, Allison Wehrle, Wis, 3:24; 11, Ellen Tuttle, MMS, 3:37; 12, Abbie, Healey, GSB, 3:29; 13, Caroline Keefe, CRMS, 3:53; 14, Michaela Trudeau, Wis, 3:57; and 15, Elizabeth Simonds, GSB, 4:11.

Boys 800 meters — 1, Nick Smelcer, Wis, 2:40; 2, Glenn Weeks, MMS, 2:45; 3, Ben Winchenbach, CRMS, 2:46; 4, Lalor Crockett, CRMS, 2:48; 4, Hunter Galipeau, MMS, 2:48.00; 6, Colby Hill, CRMS, 2:49; 7, Aidan Emerson, NH, 2:58; 8, Eli Smith, CRMS, 2:59; 9, Kyle Winchenbach, CRMS, 3:01; 10, Matt Mills, Wis, 3:02; 11, Angus Fake, GSB, 3:03; 12, Eli Daiute, GSB, 3:04.00; 13, Mason Whitaker, Wiss, 3:05; 14, Jacob Smith, CRMS, 3:08; 15, Timothy Murphy, CRMS, 3:17.00; 16, Will Cole, CRMS, 3:19; 17, Alden Mason, RDMS, 3:20; and 18, Bryan Dunning, Wis, 3:53.

Girls 200 meters — 1, Meghan McGonagle, RDMS, 31.62; 2, Amanda Young, 32.03; 3, Ella Scott, CRMS, 32.97; 4, Eliza D’Anieri, GSB, 33.49; 5, Alexa Burns, Wis, 33.93; 6, Kristen Cavanaugh, Wis, 34.31; 7, Maeve Carlson, Wis, 34.66; 8, Maddie Hallowell, NH, 34.84; 9, Mya Goodell, NH, 34.88; 10, Julie Rubiero, GSB, 35.80; 11, Ashley Giles, GSB, 36.09; 12, Hannah Grace, RDMS, 36.25; 13, Gina MacDonald, NH, 37.48; 14, Sam Sparhawk, NH, 38.47; 15, Lexie Mumbower, Wis, 39.35; 16, Roachel Beaucage, GSB, 39.95; 17, Jasmin Walker, MMS, 42.41; 18, Mikayla Jillson, RDMS, 44.07; and 19, Monica Polatta, MMS, 48.71.

Boys 200 meters — 1, James Nguyen, RDMS, 26.70; 2, Codi Parker, Wis, 28.10; 3, Josh Delong, Wis, 28.94; 3, Chris Weiss, RDMS, 28.94; 5, Bronson Philbrick, RDMS, 29.34; 6, Clark Thomas, CRMS, 29.87; 7, Mark McCluskey, CRMS, 31.05; 8, Lalor Crockett, CRMS, 31.13; 9, Nick York, MMS, 32.73; 10, Eli Daiute, GSB, 33.12; 10, Forrest Meader, GSB, 33.12; 12, Ben Winchenbach, CRMS, 33.30; 13, Aiden Emerson, NH, 33.63; 14, Alex Kennisston, MMS, 34.13; 15, Avery Waterman, NH, 34.65; 16, Eddie Van Dyke, RDMS, 34.71; 17, Kaleb Campbell, NH, 34.87; 18, Lucas Oldroyd, MMS, 35.50; 19, Jacob Smith, CRMS, 35.65; 20, Camden Reiss, Wiss, 35.92; 21, Matthew Vitagliano, CRMS, 36.41; 22, Sam Morrill, MMS, 36.59; 23, Adam Murphy, NH, 37.06; 24, Isaiah Backiel, CRMS, 37.63; 25, Max Holtzman, CRMS, 38.22; 26, Alden Mason, RDMS, 38.53; 27, Gavin Elliot, RDMS, 40.94; 28, Evan Rosa, RDMS, 41.47; and 29, Bryan Dunning, Wis, 42.78.

Girls 4×400-meter relay — 1, Wiss (Kasey Cromwell, Sarah Hanley, Miranda McIntyre, Sadie Carr), 5:28.19; 2, CRMS (Lydia Hill, Ella Scott, Emily Haining, and Keira Haining), 5:29.00; 3, GSB (Teiga Martin, Tess Fields, Eliza D’Anieri, Abbie Healey), 5:34.94; and 4, RDMS (Jenny Carter, Sophie Hall, Laura Mank, Ashley Pezanowski), 6:08.90.

Boys 4×400-meter relay — 1, CRMS (Nick Greer, Josh Heanssler, Tanian Scattoloni, Ben Trapani), 4:44.00; 2, RDMS (Jebadiah Fontaine, Jason Lund, Lauren Merritt, Chris Weiss), 4:54.68; 3, GSB (Tyler Abbotoni, Julian Frink, Angus Fake, Max Smith), 5:01.87; 4, Wiss (Camden Reiss, Mason Whitaker, Nick Smelcer, Curtis McGuffee), 5:02.07; and 5, MMS (Sam Morrill, Hunter Galipeau, Alex Kennisston, Glenn Weeks), 5:14.00.

Girls shot put — 1, Madeline Wehrle, Wis, 24-2; 2, Lauren Doele, Jeff, 23-1.25; 3, Haley Mank, MMS, 22-4.5; 4, Abbey Sheilds, CRMS, 22-2; 5, Olivia Ryan, MMS, 22-0.5; 6, Emilty Protheroe, RDMS, 21-8; 7, Alexa Burns, Wis, 21-6.5; 8, Faith McQuatters, CRMS, 20-10; 9, Ashleigh Teele, Jeff, 20-2.5; 10, Kasey Cromwell, Wis, 18-09.5; 11, Annie James, CRMS, 16-7; 12, Annebelle Bouchard, Jeff, 16-6; 13, Brynn Kooyenga, CRMS, 15-2; 14, Lizzy Ogle, CRMS, 14-3; and 15, Emily Haining, CRMS, 14-2.5.

Boys shot put — 1, James Nguyen, RDMS, 35-3.5; 2, Ben Young, RDMS, 31-7; 3, Bronson Philbrick, RDMS, 30.6; 4, Brycen Nein, Wiss, 30-1; 5, Jacob Corney, CRMS, 27-7; 6, Nathan Soule, CRMS, 25-6.5. 7, Nick York, MMS, 25-4.5; 8, Sean Grace, RDMS, 25-1; 9, Michael McAtee, Wiss, 24-2; 10, Sammy Zaidi, GSB, 23-8; 11, Drew, Philip, RDMS, 23-0; 12, Eli Daiute, GSB, 20-11; 13, Max Holtzman, CRMS, 19-11; 14, Matthew McIntosh, CRMS, 18-10.5; 15, Max Horovitz, CRMS, 17-3.5; 16, Nick Tinker, RDMS, 17-2; and 17, Will Cole, CRMS, 15-4.25.

Girls discus — 1, Madeline Wehrle, Wis, 63-9; 2, Olivia Ryan, MMS, 56-11; 3, Lauren Doele, Jeff, 56-9; 4, Michaela Trudeau, Wis, 55-9; 5, Laura Mank, RDMS, 55-0; 6, Jordan Carpenter, 48-8; 7, Haley Mank, MMS, 44-11; 8, Kasey Cromwell, Wis, 41-5; 9, Caroline Keefe, CRMS, 39-4; 10, Lydia Hill, CRMS, 39-2; 11, Ashleigh Teele, Jeff, 37-0; 12, Alexa Burns, Wis, 35-1; 13, Faith McQuatters, CRMS, 35-0; 14, Brynn Kooyenga, CRMS, 32-4.5; 15, Jasmin Walker, MMS, 28-05; 16, Jenny Carter, RDMS, 27-8; 17, Mikayla Jillson, RDMS, 27-1; 18, Sage Rolling, MMS, 18-10; and 19, Monica Polatta, MMS, 15-7.

Boys discus — 1, Walker Mallory, Wis, 102-7; 2, Lauren Merritt, RDMS, 90-5; 3, Jacob Corney, CRMS, 82-0; 4, Josh Delong, Wis, 81-1; 5, Brycen Nein, Wiss, 74-9; 6, James Nguyen, RDMS, 73-11; 7, Matt Mills, Wiss, 66-2; 8, Drew Philip, RDMS, 65-00; 9, Matthew McIntosh, CRMS, 63-5; 10, Kaleb Campbell, NH, 61-0; 11, Jason Lund, RDMS, 60-2; 12, Nick York, MMS, 59-0; 13, Max Holtzman, CRMS, 57-6; 14, Sean Grace, RDMS, 54-04; 15, Michael McAtee, Wis, 53-6; 16, Nathan Soule, CRMS, 48-5; 17, Jason Berry, Wis, 47-5; 18, Kevin Donlin, MMS, 45-8; 19, Michael Canfield, 37-0; 20, Ryan Flanders, 29-7; and 21, Daly Winterich, RDMS, 29-5.

Girls high jump — 1, Lexi Genthner, MMS, Sarah Hanley, Wis, and Kristen Cavanaugh, Wis, 4-2; 4, Ella Scott, CRMS, Amanda Young, MMS, and Ashley Pezanowski, RDMS, 4-0; 7, Eliza Carter, CRMS, Lillian Bisset, Jeff, Courtney McDonald, MMS, and Michaela Trudeau, Wis, 3-10; 11, Sophie Avataggio, GSB, and Shannon Staples, MMS, 3-8; 13, Janelle Fowlie, RDMS, Willow Parker, CRMS, and Lexie Mumbower, Wis, 3-6.

Boys high jump — 1, Bronson Philbrick, RDMS, 7-8.5; 2, Matthew Vitagliano, CRMS, 5-2; 3, Walker Mallory, Wis, 4-10; 4, Lauren Merritt, RDMS, 4-6; 4, Codi Parker, Wis, 4-6; 6, Lalor Crockett, CRMS, 4-4; 7, Josh Heanssler, CRMS, Isaiah Backiel, CRMS, Mark McCluskey, CRMS, and Glen Weeks, MMS, 4-2; 11, Nick Greer, CRMS, 4-0; 12, Evan Rosa, RDMS, 3-6; 12, Nick Mahar, RDMS, 3-6; 12, Sam Morrill, MMS, 3-6; and 12, Tony Baudanza, RDMS, 3-6.

Girls long jump — 1, Madeline Wehrle, Wis, 13-0.5; 2, Lexi Genthner, MMS, 12-4; 3, Eliza A’Anieri, GSB, 11-1.5; 4, Caroline Keefe, CRMS, 11-2; 5, Allison Wehrle, Wis, 11-1.; 6, Melissa Kassel, CRMS, 11-0.5; 7, Tess Fields, GSB, 10-11.5; 8, Lillian Bisset, Jeff, 10-9.5; 9, Isabella Garver, RDMS, 10-8; 10, Kristen Cavanaugh, Wis, 10-7; 11, Audrey Lane, CRMS, 10-6; 12, Maeve Carlson, Wis, 10-5; 13, Jordan Carpenter, RDMS, 10-4.5; 13, Lexie Mumbower, Wis, 10-4.5; 15, Amanda Young, MMS, 10-3.5; 16, Sophie Avataggio, GSB, 10-3; 17, Maddie Hallowell, NH, 10-2.5; 18, Haley Mank, MMS, 10-0.5; 19, Rose Flanagan, CRMS, 9-10; 20, Ashley Giles, GSB, 9-8.5; 20, Julie Rubiero, GSB, 9-8.5; 22, Ella Scott, CRMS, 9-8; 23, Gina MacDonald, NH, 9-6.5; 24, Adrianna Ames, NH, 9-3; 25, Maggie Nevens, GSB, 8-11.5; 26, Megan Goodell, NH, 8-10; 26, Makayla Crockett, GSB, GSB, 8-10; 28, Paige Colson, RDMS, 8-06; 29, Sam Sparhawk, NH, 8-5; 30, Kassey Thompson, RDMS, 8-2.75; 31, Mya Goodell, NH, 8-1; 32, Sophie Hall, RDMS, 8-0.5; 33, Miranda McIntyre, Wis, 8-0; 34, Jenny Carter, RDMS, 7-9; 35, Courtney, McDonald, MMS, 7-7; 36, Annebelle Bouchard, Jeff, 7-6.5; 37, Reagan Lowe, CRMS, 7-6; 38, Ashleigh Teele, Jeff, 7-5.5; 39, Lexie Dalton, GSB, 6-11; 40, Janelle Fowlie, RDMS, 5-7; and 41, R.J. Jones, RDMS, 5-4.

Boys long jump — 1, Codi Parker, Wis, 15-5; 2, Lauren Merritt, RDMS, 15-0; 3, Walker Mallory, Wis, 14-5; 4, Nick Mahar, RDMS, 14-3; 5, Nick Smelcer, Wis, 13-9; 6, Chris Weiss, RDMS, 13-2; 7, Forrest Meader, GSB, 12-10; 8, Eli Smith, CRMS, 12-5; 9, Julian Frink, GSB, 12-4; 9, Nick Greer, CRMS, 12-4; 11, Clark Thomas, CRMS, 12-3; 12, Avery Waterman, NH, 12-1; 13, Jason Berry, Wis, 11-10; 14, Will Barrows, CRMS, 11-7; 15, Zach Hand, CRMS, 11-4; 16, Will Cole, CRMS, 11-3; 16, Mark McCluskey, CRMS, 11-3; 18, Matthew McIntosh, CRMS, 10-11; 19, Kaleb Campbell, NH, 10-10; 20, Adam Murphy, NH, 10-5; 21, Sammy Zaidi, GSB, 10-3; 22, Gavin Elliott, RDMS, 9-10; 23, Nick York, MMS, 9-3; 24, Max Yankura, RDMS, 9-0; 25, Tristan Carrier, NH,  8-7; and 26, Bryan Dunning, Wis, 7-4.

Girls triple jump — 1, Isabella Garver, RDMS, 25-4; 2, Lillian Bisset, Jeff, 23-7; 3, Lizzy Ogle, CRMS, 23-1; 4, Riley Simmons, RDMS, 23-0; 5, Ashley Pezanowski, RDMS, 22-0; 6, Rose Flanagan, CRMS, 19-6; 7, Annie James, CRMS, 18-5; 8, Gretta Buckley, CRMS, 18-1.5; and 9, Eliza Carter, CRMS, 15-11.

Boys triple jump — 1, Matthew Vitagliano, CRMS, 37-0; 2, Aidan Emerson, NH, 27-4; 3, Max Horovitz, CRMS, 23-9; 4, Ben Winchenbach, CRMS, 23-6; 5, Max Holtzman, CRMS, 22-9; and 6, Jacob Smith, CRMS, 14-0.

VillageSoup sports staff can be reached by phone at 207-594-4401 or by e-mail at sports@villagesoup.com.